Hírek

Orfű rally

Fogarasi Rally Team verseny beszámolója

2015 október 24-én és 25-én a Fogarasi Rally Team Orfűn versenyzett. Itt olvasható izgalmas beszámolójuk a hétvégi versenyről:

"Egyrészt örülünk, hogy kibírta a váltó a versenyt, másrészt szomorúk is vagyunk, hogy 1.1 mp-el lemaradtunk az 1. helyről.
Az első 2 gyorsaságin egy bágátel hiba miatt nem tudtunk rendes tempót menni, mivel a két első gumiban 1.45-ös guminyomás volt csak. Az Orfű - Magyarhertelendi szakaszon annyira nem hátráltatott, viszont vissza fele a parkolóban alig bírtunk már elfordulni.
A 3. szakasztól pedig ismét a váltónk hibásodott meg. A 2-es fokozatot nem mindig vette vissza váltáskor. Aztán ez csak egyre rosszabb lett, az utolsó gyorson már 2-3x felfele sem mindig sikerült, így 1 után 3-ba kellett kapcsolnunk.
Hogy ez ne legyen elég, az 5. gyors előtt hallottuk, hogy valami zakatol a váltóba. Feltettünk mindent egy lapra, de nem sikerült behozni a lemaradást. A váltó éppen kibírta a versenyt, és ez a lényeg!
Abszolút 2., Kategória 1 helyen értünk célba, és ezzel átvettük a vezetést az Országos abszolút értékelésben. Mivel nekünk ez volt a 10. futam, így a 3 hét múlva rendezendő lábatlani versenyen már nem rajtunk múlik a bajnoki cím sorsa. Mi mindent megtettünk idén, megismertük a kocsit minden szempontból, és rengeteg felejthetetlen élménnyel gazdagodtunk
Valószínűleg csak gyári váltóval tudunk részt venni az utolsó futamon, ahol a nyugati régió bajnoki cím sorsa is gazdára talál.
Ami eddig biztosan megvan, az a déli régió Abszolút 2., kategória 1. helye 2015-ben, aminek azért örülünk nagyon, mert 2 futamon nem indultunk, illetve Pécsen volt a legtöbb technikai problémánk.
Illetve biztosan mienk még a Magyar Amatőr Rally Bajnokság 5-ös kategória Bajnoki címe 2015-ben!"